fason-kolonya-dolumu

Fason Kolonya Dolumu

Kolonya, çeşitli aromatik esansların yüksek derecedeki etanol ile birleşip bir süre dinlendikten ve içindeki koku partiküllerini patlattıktan sonra damıtılmış su ile derecesinin düşürülmesinden oluşmaktadır. Evde de kolonya yapımı mümkündür.800 ml etanol ile , 15 ml Limon(yada istediğiniz bir esansı) güzelce karıştırıp dinlendirin , en iyi sonuç için 14 gün dinlenmeli ve ara ara çalkalanmalıdır. Sonrası da 150 ml kadar damıtılmış su ile birleştirip çalkalayınız.

Profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız da , Ravive Cosmetics olarak her daim sizin yanınızdayız. Buna çok yüksek miktarlarda üretim yapan firmalarda dahil olmak üzere , kendi markasını yaratmak isteyen herkese deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi aktarmak isteriz.

Her ne kadar Almanya’nın Köln şehrinde icadı olmuş olsa da , biz Türklere Osmanlı devrinden miras gibi kalan bu güzel hijyen ve koku , bizden sonraki nesillere de en güzel şekilde aktarılmalıdır.

Daha önce yıllarda parfüm ve mide sorunları için tıbbi bir ilaç olarak üretilen kolonya , günümüzde ve sonrasında özellikle pandemi sürecinden sonra doğru bir strateji sağlanırsa parfümün piyasadaki etkinliğini azaltabileceğini düşünmekteyiz. Çünkü hem parfüm gibi etkili ve güzel kokmasının yanında , maliyeti daha ucuz  ve içinde bulunan alkol derecesinin yüksek olması (80 derece) hijyen konusunda özellikle virüs ve bakterilerin dezenfektanı yerine geçmiştir. Fakat araştırmalarımız gösteriyor ki, çoğu ülkede hatta çoğu kıtada doğru bir şekilde pazarlanmadığı için bugüne kadar hep tıraş sonrası losyon gibi görülmüş ve özellikle de Amerika gibi büyük pazarlarda ikinci plana atılmıştır.

Bunun çok açık sebeplerinden biri de , orada satılan kolonyalar bizim Türk firmalara ait çoğunluğu fakat ambalajlamaya olan hassasiyetleri ve oraya ürünün tanıtılması için gönderilenlerin en kalitesiz petlere konulduğu , dizayn olarak kimsenin tercih etmeyeceği şekilde , ellerinde kalan ürünlerle kolonyanın minimum maliyetle oraya gönderilip pazarlanmaya çalışıldığını gördük. Bunu detaylı analizini yaptıktan sonra insanların gerek ambalajından gerekse yapılan yorumlarda parfüm gibi kullanım amaçlı alıp daha sonrasında tıraş losyonu olarak kullanımlarından ötürü eksiklerimizi farkedip , bunları deneyimledik.

Bu tarz büyük pazarlara açılmak isteyen firmalara yaşadığımız deneyimleri ve ar-ge sürecini detaylı olarak aktarıp , marka oluşturmada tamamen yanlarında olacağımızı Ravive Kozmetik olarak belirtmek isteriz.

Kolonya İçeriğinde Kullanılan Esanslar Nelerdir?

Kolonya için bir çok meyve ve bitkinin esansı kullanılarak çeşitli üretimler yapılmıştır. Bunların en popülerleri ; başta Limon olmak üzere , lime , greyfurt , mandalina, portakal , çikolata , kiraz , wood , lavanta , zencefilli ,kekikli , biberiyeli onlarca çeşiti mevcuttur.

Kolonya İçilir Mi?

Kolonya, kesinlikle içilmemesi gereken bir sıvıdır. İçerisindeki denatüre edilmiş alkolden ötürü , denatürasyon işleminde içerisine atılan bitrex maddesi aynı zamanda fare zehri olarak Da kullanılmaktadır. Her ne kadar az atılmış olsa da vücuda zararı oldukça fazladır. İçindeki bulunun yüksek dereceli etanolde ciğerlerin tahribatına yol açabileceği gibi kısa zamanda görme kaybı sorunları  muhtemeldir.

Kolonyanın Corona Virüse Etkisi Var Mıdır?

Evet. İçerisinde bulunan etanolden ve derecesinin yüksekliğinden ötürü, corona virüs için iyi bir temizleme aracıdır. Bu yaşadığımız pandemi sürecinde neredeyse yok satan kolonya insanlarda artık alışkanlık haline geldi. Bundan ötürü de çok yoğun bir şekilde talepleri değerlendiriyoruz. Günlük Fason Kolonya Dolumu yapma miktarımız minimum 65.000 adet ile başlamaktadır. Tesisimizde Kolonya için özel üretim yapan dolum ve etiketleme makinelerimiz son sistem teknoloji ile donatılmıştır, tamamen otomatik olup el değmeden siz müşterilerimize en kısa zamanda en uygun fiyata teklif verebiliyoruz. Eğer arzu edilmesi halinde üretim tesisimize gelip , çalışmamızı ekiplerimizle gezip görebilirsiniz.

Fason kolonya dolumu, yaptırmak isteyen üretici firmaların uğraşmadan direk pazarlamaya geçmesine yardımcı olur. Private Label az işçi ve modern makinelerle kaliteli, pratik ve güvenilir bir şekilde dolum işlemleri gerçekleştirilir. Fason kolonya üretimi yaptıracak firmalar bu işlem sayesinde hızlı üretim ve düşük maliyet avantajı sağlamış olacaklar.


Neden Fason Üretimi Seçmeliyim?

Fason Üretim yaptırmak isteyen firmalar, tercih ederlerse  pazarlama işlemlerine ve sektöre daha fazla zaman ayırmış olacaklar. Bu sayede firmalar cirolarını kolaylıkla arttıracaklar. Eğer isterseniz diğer firmalarında teklifini almak için Google da aratın ve farkımızı rahatlıkla hissedeceğinize eminiz.

Fason üretim, şirketlerin kendi başlarına üretecekleri ürünleri hem daha teknik hem de daha az maliyetle üretebilme avantajıyla birlikte gelen harika bir fason üretim prosesidir. Ravive Private Label, üretim faaliyetlerinde son derece yetenekli ve uzmandır.

Daha düşük maliyetle yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkarmak, Ravive Private Label’in vazgeçilmez işleyişlerinden birisidir. Fason üretim, şirketlerin üretim sürecini kurmak için gereken büyük sermayeden tasarruf etmelerine yardımcı olur. Böylece şirketlerin fason üretim tesislerine ve diğer çeşitli ekipman türlerine büyük miktarda yatırım yapması gerekmez.

Ayrıca sabit ücretler ve eğitimle ilgili işgücü maliyetinden de tasarruf sağlanmış olur. Böylelikle konusunda uzman ve yetkinliğe sahip bir ekiple ortaya çıkarılabilecek private label bir kolonya markası, marka bilinirliğini artırırken maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlar.

Türkiye’nin en büyük firmalarına Private LabelFason Kolonya Üretimi hizmeti veren Ravive Cosmetics ile İletişime geçerek, süreç ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.