Fason Kozmetik Üretim Maliyeti

Fason Kozmetik Üretim Maliyeti

Markalar, üretim sürecine dahil olmadan, üretilen ürünlere kendi marka ve logolarını basıp, pazarlaması ve satışını gerçekleştirebilirler. Bu duruma özellikle son 10 yılda sık rastlıyoruz. Sık rastlanmasının sebeplerinden bir tanesi de e-ticaretin çok kullanılmaya başlaması gösterilebilir. İşte bu nedenle fason üretime olan talebin artması, yeni üretim tesislerinin kurulmasını gerektiriyor. Peki, fason kozmetik üretimi bu süreçte ne kadar önemli? Fason kozmetik üretim maliyeti nasıl belirleniyor? Şimdi size bu gibi soruların cevaplarından bahsedeceğiz.

Fason Kozmetik Üretim Maliyeti Nasıl Belirlenir?

Bir ürünün ya da üretimin maliyetinin belirlenmesi için pek çok hususa dikkat etmek gerekir. İlgili hususlar içerisinde farklı değerlendirmeler yer aldığından, mutlaka iki tarafın da talepleri süreci etkileyecektir. Peki, maliyet belirlenirken hangi faktörlere dikkat ediliyor?

Ürünün Türü

Kozmetik ürünü olsa da çeşitli ürünler var. Deodorant, krem, parfüm gibi onlarca farklı ürün olduğundan, her birinin fiyatı farklı olacaktır. Böylece maliyet hesaplanırken en önemli adımlardan bir tanesi tamamlanmış olur.

Ürünün Özellikleri

Üretilecek olan ürünün hangi özelliklere sahip olduğunun belirlenmesi gerekir. Etki düzeyi, cilde uygunluğu, içeriği, ambalajı ve daha pek çok faktör, ürünün özellikleri arasında yer alır. Bu da maliyet belirlenirken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir tanesini oluşturacaktır.

Hammadde

Üretim hammaddeler ile gerçekleştirileceğinden, mutlaka hammadde hususunun marka ve üretici firma ile görüşülmesi gerekir. Hammaddelerin hangi firmadan alınacağı, hammadde özellikleri, fiyatı, sağlığa uygunluğu, vegan ya da helal gibi konseptlere olan uygunluğu gibi hususlara dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca hammaddeleri bazı durumlarda marka da karşılayabilir. Bu iki taraf arasındaki görüşmeler neticesinde netleştirilir.

Ürün Sayısı

Üretilecek olan kozmetik ürünün kaç adet üretileceği, maliyeti etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Yukarıdaki hususlara dikkat edilerek, bundan sonraki aşamada ürünün adet başına fiyatı belirlenir. Sonrasında birim fiyatı ile talep edilen sayı çarpılır. Ortaya çıkan rakam, üretim maliyetini oluşturur. Ayrıca sipariş sayısının çok yüksek olduğu durumlarda üretici firma ek indirimler de yapabilmektedir.

İşçilik

Bazı ürünlerin üretimi, diğer standart ürünlere göre farklı olur ve ekstra işçilik gerektirir. İşte bu durumda da işçilik maliyetleri farklılaşır. Sonrasında bu maliyetin diğer maliyetlere eklenerek, ürünün birim fiyatının belirlenmesi gerekir. Bu da diğer hususlarda olduğu gibi iki taraf arasındaki görüşmeler sonucunda belirlenecektir.

Fason Kozmetik Üretimi: Ravive Private Label

Talep olan ve arz sıkıntısı yaşanan kozmetik ürünlerinin üretiminde, fason üretim anlayışının rolü çok büyük. İşte bunu üstün hizmet anlayışı ile sağlayan firmalardan bir tanesi olarak, uzun süredir kalitemizden ödün vermeden üretimlerimize devam ediyoruz. Deodorant, parfüm ve krem gibi pek çok kozmetik ürünün fason üretimini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir ve pek çok büyükşehrin sanayi merkezlerinde olan bu talebe, uzman ekibimizle karşılık veriyoruz. Üretim sürecimiz hakkında detaylı bilgi almak ve üretim talebinizi iletmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fason kozmetik üretim maliyeti konusunda ekibimizle yaptığınız görüşmeler en net sonuçları ortaya çıkaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir